Idź do treci
SPRAWY FRANKOWE

Przerażają Cię rosnące raty?
Saldo zadłużenia jest wyższe niż wartość samej nieruchomości?

Sprawy frankowe
prowadzonych spraw <br />
frankowych w 2022 roku
+296
prowadzonych spraw
frankowych w 2022 roku

Prawdopodobnie wziąłeś kredyt w obcej walucie, jak frank szwajcarski, w czasach, kiedy jej wartość była bardzo niska.

Bank zapewniał Cię, że to bezpieczna opcja, a rata kredytu będzie niska i łatwa do spłaty.

Niestety, stało się inaczej. Frank szwajcarski urósł w siłę, a wraz z nim Twój kredyt. Prawdopodobnie tak bardzo, że ciężko jest Ci go spłacać.

To samo spotkało Panią Katarzynę i Pana Tomasza, którzy w 2008 roku w jednym z banków wzięli „bezpieczny” kredyt w obcej walucie.

W końcu mogli spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu. Czas mijał, na początku nie mieli problemów ze spłatą kredytu. Przychodziło im to dość łatwo. Jednak powoli zaczęło się to zmieniać. Kurs franka zaczął rosnąć.

Pani Katarzyna i Pan Tomasz zaczęli się zastanawiać nad uczciwością swojej umowy kredytowej. Z wątpliwościami zwrócili się do mojej kancelarii.

Dowiedzieli się, że wysokość ich raty i zobowiązania kredytowego ustalana jest w oparciu o kurs franka, który bank ustala samodzielnie w tabelach kursowych. Kurs franka przez lata nieustannie wzrastał, a wraz z nim ich kredyt.

Dowiedzieli się, że ich umowa zawiera nieuczciwe klauzule przeliczeniowe, które powodują, że zawarta przez nich umowa kredytowa może zostać unieważniona.

Dzięki postępowaniu, które wszcząłem, moi klienci nie tylko nie musieli spłacać rat kredytu podczas postępowania. Po jego zakończeniu i uregulowaniu należności z bankiem, otrzymali zwrot nadpłaty kredytu, a ich mieszkanie stało się wolne od hipoteki. Teraz należało już tylko do nich.

Jeśli sam obawiasz się o uczciwość swojej umowy kredytowej i brak stabilności finansowej, zapraszam na konsultację.

 

Wywalczyłem szczęśliwe zakończenie dla wielu klientów. Wiem, że mogę pomóc i Tobie.

Umów się na konsultację.

Zapraszam.

Kancelaria Radcy Prawnego a Sprawy Frankowe

Nasza Kancelaria obsługuje nawet najbardziej złożone sprawy frankowe. Posiadamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie, które przekłada się na kompleksową pomoc prawną na każdym etapie postępowania – od analizy umów kredytowych, aż po reprezentację procesową klienta.

Zależnie od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy oraz stanowiska banku sprawy frankowe znajdują swój finał:

 • w tracie arbitrażu,
 • przed sądem.

Nasz Zespół pozostaje do dyspozycji Klienta w każdym z tych przypadków, każdorazowo zapewniając fachowe doradztwo, wsparcie analityczne i pomoc prawną. Jako kredytobiorca nie musisz znać prawa bankowego, a co za tym idzie, wiedzieć, które zapisy w umowie kredytowej są z nim zgodne, a które je naruszają stanowiąc przesłankę do unieważnienia umowy i zwrotu nadpłaconych środków.

Masz kredyt frankowy? Podejrzewasz, że podpisana przez Ciebie umowa może zawierać klauzule abuzywne? Skontaktuj się z nami.

Szczegółowa analiza umowy kredytowej kredytu hipotecznego waloryzowanego lub denominowanego do waluty obcej, może ujawnić klauzule abuzywne. Zgodnie z art. 385 k.c. klauzulami abuzywnymi określa się postanowienia umowy zawartej z konsumentem, na których brzmienie nie miał on wpływu, a które rażąco naruszają jego interesy oraz kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami. Obecność takich zapisów w treści umowy stanowi przesłankę do dochodzenia swoich praw przed sądem, oczywiście o ile wcześniej nie uda się zawrzeć satysfakcjonującej nas ugody z bankiem.

Niezależnie od tego, czy planujesz ugodę z bankiem czy też będziesz dochodzić swoich praw przed sądem, warto, aby Twoje interesy reprezentował Adwokat lub Kancelaria znająca problematykę kredytów frankowych oraz linie obrony poszczególnych branków. Fakt, iż coraz większa liczba konsumentów wygrywa sprawy frankowe, a umowy kredytowe są umarzane nie oznacza wcale, że Twoja sprawa jest wygrana. Każda z tych spraw jest rozpatrywana indywidualnie, dlatego do rozmów z bankiem i procesu należy się odpowiednio przygotować.

KLIENCI O NAS

Anna Matusiak
Chciałabym serdecznie podziękować za profesjonalne podejście do klienta, a także za szybkość i skuteczność działania. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu radcy prawnego Adama Saj w ciągu kilku tygodni odzyskałam należne mi środki, o które walczyłam bezskutecznie od ponad roku.
Panie Adamie bardzo dziękuję za pomoc oraz zaangażowanie.
Anna Matusiak
Piotrek Nowacki
Jestem bardzo zadowolony z usług kancelarii, odzyskałem należne mi środki. Wszystko załatwione bardzo profesjonalnie, o każdym kroku byłem informowany a po zakończeniu sprawy otrzymałem pełne podsumowanie. Z czystym sumieniem polecam!
Piotrek Nowacki
Adrian Maciejny
Współpraca z Kancelarią na plus .Tak jak w umówie pieniądze wypłacone na czas .Szczegółowe rozliczenie z prowadzonych spraw.Polecam.
Adrian Maciejny
Karolina Bocheńska
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Kancelarią. Odzyskałam należności, których sama nie zdołałabym odzyskać. Współpraca na plus, Polecam! :)
Karolina Bocheńska
Marcin Szustkowski
Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej przez Kancelarie udało się odzyskać prawie 10 tyś złotych których nigdy bym się nie spodziewał
polecam każdemu kto brał kredyty bo okazuje się że można naprawdę dużo zyskać
Marcin Szustkowski
Piotr Pańkowski
Polecam mecenasa Saja, w szczególności w sprawach z obszaru finansów, takich jak kredyty frankowe, czy problemy z polisolokatami.
Piotr Pańkowski
Gabriela Slozowska
Witam. Jestem przeszczęśliwa, że udało się odzyskać sporą kwotę pieniędzy. Kancelaria działa bardzo prężnie , solidnie i uczciwie. Polecam wszystkim, którzy mają kłopot z odzyskaniem pieniędzy z kredytów lub innych spraw finansowych. Jeszcze raz bardzo dziękuję i polecam.
Gabriela Slozowska
Dawid Kalinowski
Fachowa obsługa, rzetelna firma, sprawne procedowanie wniosków o zwrot prowizji.
Zdecydowanie polecam!
Dawid Kalinowski
Barbara Renczkowska
Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Szybko odzyskane środki. Szczegółowo wykazane w korespondencji. Bardzo polecam :)
Barbara Renczkowska
Dawid Kalinowski
Fachowa obsługa, rzetelna firma, sprawne procedowanie wniosków o zwrot prowizji.
Zdecydowanie polecam!
Dawid Kalinowski
Barbara Renczkowska
Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Szybko odzyskane środki. Szczegółowo wykazane w korespondencji. Bardzo polecam :)
Barbara Renczkowska
Anna
Współpraca z Kancelarią to czysta przyjemność. Pełen profesjonalizm i uczciwość. Kancelaria działa szybko i skutecznie nie sądziłam, że uda odzyskać się tak duża kwotę w tak krótkim czasie. Polecam !
Anna
Anna Łosek-Karb
Serdecznie polecam współpracę z Kancelarią, Bardzo rzetelna, szybka, sprawna obsługa, bardzo miły kontakt , fachowe doradztwo.
Anna Łosek-Karb
OJCIEC MATEUSZ
Polecam Kancelarie :) 1 rozliczenie zwrotów prowizji już przyniosło mi zastrzyk gotówki . Gdyby nie kancelaria nawet bym o niczym nie wiedział :)
OJCIEC MATEUSZ
Wiesława Witek
Bardzo polecam Kancelarię. Super pomocni, sprawna obsługa i kontakt.
Wiesława Witek
Dorota Ziólkowska
Polecam kancelarię , która jest godna zaufania.Pełen profesjonalizm.
Dorota Ziólkowska
Sandra Potochnyk
Bardzo szybkie działanie. Kancelarii Pana Adama udało się uzyskać dodatkowe środki ze spłaconych kredytów. Gdyby nie kancelaria nie wiedziałabym, że można coś zdziałać w tej kwestii
Sandra Potochnyk
Katarzyna Domańska
Szybko i sprawnie odzyskane pieniądze od banków. Super sprawa! Polecam wszystkim.
Katarzyna Domańska
Klaudiusz Owczarenko
Najuczciwsza wspaniałe i rzeczowo działająca formą. Gorąco polecam.
Klaudiusz Owczarenko
Marek Bartkowski
Jestem bardzo zadowolony z efektów firma jest sumienna beż żadnych ukrytych kosztów i praktyczne beż własnego zaangażowania poprostu wypełniasz papiery i czekas na pieniądze polecam
Marek Bartkowski
Przemysław Dudziński
Jestem ogromnie zadowolony ze współpracy. Za każdym razem kiedy dzwoniłem był kontakt. Wszystko sprawnie przebiegło. Dziękuję raz jeszcze za odzyskanie pieniedzy. Polecam Kancelarie!
Przemysław Dudziński
Błażej Chybicki
Polecam! Bardzo dobry kontakt i obsługa.
Błażej Chybicki
Dan Chr
Najlepsza kancelaria pod słońcem solidni słowni i profesjonalni
Dan Chr
Magdalena Szewczyk
Profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie. Bardzo dziękuję za pomoc. "Fajna" suma wpadła na moje konto. Jeszcze raz dziękuję i polecam wszystkim.
Magdalena Szewczyk
Iwona Bienias
Polecam współpracę z kancelarią. Bardzo dziękuję.
Iwona Bienias
PIOTR WOLSKI
Jestem zadowolony ze sprawnej realizacji umowy zwrotu prowizji bankowych - czas realizacji około 1 miesiąca.
PIOTR WOLSKI
POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Kontakt w sprawie pomocy prawnej ze strony kancelarii Adam Saj

  Imię *

  Nazwisko

  Adres email *

  Numer telefonu

  Twoja wiadomość *

  Załącznik plik (zip, doc, jpg)

  Wysyłając nam wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytania – W takim przypadku Twoje dane przetwarzane będą zgodnie z art. 6 ust. lit. a RODO. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie pisząc na adres administratora danych osobowych. Jeśli za pośrednictwem formularza wyślesz nam umowy lub inne dokumenty w celu przeprowadzenia bezpłatnej analizy, Twoje dane będziemy przetwarzali na podstawie należytego wykonania umowy tj. na podstawie art. 6 ust 1 lit. b RODO.

  Więcej o bezpieczeństwie Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej Polityki prywatności